38 (067) 411 44 14

Тут ви можете знайти відповіді на найбільш поширені питання

Чи потрібна хімія для басейну для підтримки чистоти в сезонних басейнах - надувних і каркасних?

Хімію потрібно застосовувати в будь-якому басейні, в незалежності від того, надувний він або каркасний, вуличний або закритий. Навіть якщо басейн не великого обсягу і здається, що обсяг води до 1 м3 легше злити, потрібно враховувати, що вода буде холодною і її доведеться нагрівати. При нагріванні необробленої води, вона буде мутніти, почнеться розвиток водоростей і цвітіння води.

Сильний і різкий запах хлору, що робити?

Причини може бути як мінімум дві. Першою і найпоширенішою причиною, як не парадоксально, є низький вміст залишкового вільного хлору у воді (межі норми 0,3-0,8 ррm), що призводить до появи різкого запаху хлору. Якщо вода басейну має рН = 7,2, то в ній присутні більше 60% активного хлору у вигляді хлорнуватисту кислоти HOCl, а зі збільшенням рН кількість HOCl зменшується. При рН = 8,5 HOCI міститься всього близько 10%. Тому знезаражуючий ефект при рН = 7,2 приблизно в 6 разів більше, ніж при рН = 8,5. Верхньою межею слід вважати рН = 7,6. При рН> 7,6 знижується бактерицидну дію хлору, збільшуються мутність і кольоровість, стає можливим обростання труб і фільтрів. Нижньою межею слід вважати рН = 7,2. Замість швидкого і повного окислення органічних речовин відбувається лише часткове їх окислення з утворенням великої кількості хлораминів (зв'язаного хлору), які і спричиняють подразнення шкіри і виникнення в басейні характерного неприємного запаху. Для збереження бактерицидного ефекту хлору доводиться збільшувати його концентрацію у воді, що призводить до сухості шкіри і подразнення очей і носа. Концентрацію у воді зв'язаного хлору необхідно вимірювати за допомогою тестерів. Для зменшення рівня хлораминов необхідно оновити мінімум 1/3 частина води і провести шокове хлорування препаратами Shock Chlor Granules, Shock Chlor Tabs 20 або Liquid Chlor L100. Другою причиною сильного запаху хлору в воді може бути надмірний вміст загального хлору. Для приведення рівня хлору в норму використовуйте препарат Dechlor.

Що робити, якщо вода в басейні позеленіла і стала каламутною?

Якщо вода починає набувати зеленуватий відтінок і мутніти - це говорить про початок зростання зелених, бурих і червоних водоростей. Перша причина - низький рівень хлору, що призводить до зростання водоростей. Другою причиною може бути підвищений вміст фосфатів, які сприяють розмноженню водоростей. Щоб не зливати всю воду з басейну, застосовують Algicide Shock L230 (на основі хелатів міді). Тільки за допомогою нього можна зробити воду прозорою і чистою за 4-6 годин.

Чому вода в басейні як «молоко»?

Причин погіршення прозорості води в басейні може бути кілька. Першою з них може бути незбалансований рівень рН (межі норми 7,2-7,6) за допомогою рН регуляторів скоректуйте необхідні показники в воді. Другою причиною помутніння води може бути різкий початок зростання водоростей. Наприклад, в сильну спеку влітку при великому напливі відвідувачів басейну , починається інтенсивний ріст водоростей і вода втрачає прозорість. Існує правило: при температурі води в басейні вище 26 ° C, дозу хлору необхідно подвоїти при підвищенні температури на кожні 5 ° C. Застосовують такі препарати: Shock Chlor Granules, Shock Chlor Tabs 20 або Liquid Chlor L100. Після хлорної обробки, в якості профілактики появи водоростей додають Algicide L210 або Algicide L220. Третьою причиною втрати прозорості води може бути висока загальна лужність. Для коригування зазначеного параметра можна застосовувати рН Minus Liquid, pH-Minus Liquid HA, рН Minus Liquid SА. Четвертою причиною помутніння води може бути погана фільтрація басейну. Слід переконатися в чистоті фільтру, при необхідності замінити пісок. Застосовують наступні препарати для боротьби з каламутністю: SetiFlock Tabs 25, SetiFlock C310, SetiFlock L310 або SetiFlock Ultra L300.

Чим обробляти басейн, якщо є алергія на хлор?

Якщо є алергія на хлорсодержащие препарати, як альтернативу, можна застосовувати препарати на основі активного кисню OxyShock L110 або OxyLong L120. Але потрібно завжди пам'ятати, що даний дезинфектант рекомендовано застосовувати для приватних басейнів.

Вода темно-зеленого або коричневого кольору. Що робити?

Якщо вода набуває темно-зеленого або коричневого кольору, це означає, що завищений вміст сполук металів (зокрема заліза). Коли воду для басейну набирають зі свердловини або інших відкритих водойм, в більшості випадків вона містить надмірну кількість нерозчинних солей металів. В таких випадках, в якості рН регулятору рекомендовано застосовувати рН Minus Liquid HА, а рівень металів регулювати за допомогою Metaldez або Metaldez Powder (межі норм від 1,0 до 1,5 ррm).

Вода чорного або бурого кольору. Що робити?

Якщо вода набуває чорного або бурого кольору, це означає, що в ній завищений вміст марганцю. Необхідно застосовувати препарати Metaldez або Metaldez Powder для регулювання рівня металів у воді (межі норм від 1,0 до 1,5 ррm). Як рН регулятор рекомендовано застосовувати рН Minus Liquid HА.

Зелено-блакитна прозора вода. Що робити?

Якщо вода стала зелено-блакитною і при цьому прозора, швидше за все, в ній завищений вміст міді. Необхідно застосовувати препарати Metaldez або Metaldez Powder для регулювання рівня металів (вівтар норми від 1,0 до 1,5 ррm). Як рН регулятор рекомендовано застосовувати рН Minus Liquid HА.

На стінках з'явилися відкладення сірого, коричневого або білого кольору, як з ними впоратися?

Причиною може бути високий рівень pH або висока загальна лужність води в басейні. Необхідно скоригувати рівень pH до значень 7,2-7,4 і загальну лужність до 80-120 ppm за допомогою препаратів pH Minus Granules, pH Minus Liquid або pH Minus Liquid HA.

Від чого червоніють очі і свербить ніс після купання в басейні?

При недотриманні оптимальних параметрів рівня рН (межі норми 7,2-7,4), починаються надлишкові витрати хлоровмісних препаратів і тому рівень залишкового вільного хлору у воді може знижуватися нижче норми (межі норми 0,3-0,8 ррm). Для досягнення бактерицидного ефекту хлору доводиться збільшувати його концентрацію у воді, що призводить до сухості шкіри і подразнення очей і носа.

Чому знебарвлюється тестерна смужка при вимірюванні хлору?

Випадки знебарвлення тестерної смужки можуть говорити про надвисокий рівень хлору у воді басейну. У такій ситуації необхідно розбавити воду для виміру в тестері спочатку в 2, 3 або більше разів, до досягнення обумовленого рівня хлору. Після його визначення, необхідно відразу злити відповідну кількість води.

У басейні почорніли шви. Що робити?

Причиною потемніння швів в басейні є зниження оптимального рівня хлору в воді протягом тривалого часу, що призводить до активного розвитку водоростей у воді басейну. Дану проблему легше попередити, ніж вирішити. Єдиним ефективним рішенням - буде злив води, очищення уражених швів, потім обробка препаратом Liquid Chlor L100 і Algicide L210. Після наповнення басейну водою, стежити за рівнем хлору в воді (необхідні показники 0,3-0,8 ррm).

Причини корозії металевих деталей в басейні.

Якщо почався процес корозії в чаші басейну на металевих деталях, це говорить про тривалому дисбалансі рівня рН. Самий оптимальніший рівень рН у воді басейну знаходиться в діапазоні від 7,2 максимум до 7,6. Нижньою межею слід вважати рН = 7,2. Подальше зниження рН веде до посилення окислювальних процесів, сприяє виникненню корозії, а при збільшенні концентрації залишкового хлору - до подразнення слизової оболонки очей. При рН <6,5 вода стає настільки агресивною, що починається посилена корозія у всій рециркуляційній системі.

Чому не виходить плавно вирівняти рівень рН у воді басейну? Чому не працює рН регулятор?

Основною причиною, за якої важко швидко регулювати рівень рН у воді - є буферність розчину. Розчини з певною стійкою концентрацією водневих іонів називаються буферними. рН буферних розчинів мало змінюється при додаванні до них невеликих кількостей сильного лугу (рН +) або сильної кислоти (рН). Буферні розчини зберігають свою дію тільки до певної кількості доданої кислоти або лугу, що пов'язано зі зміною концентрацій його компонентів. Здатність буферного розчину зберігати свій pH визначається її буферної ємністю - в г-екв. сильної кислоти або лугу, які слід додати до 1 л буферного розчину, щоб його pH змінився на одиницю. Буферна ємність тим вище, чим більше концентрація його компонентів.

Чому з'явилися відкладення білого кольору на стінках басейну і виходить з ладу дозуюче обладнання?

Причиною цього може бути високий рівень pH і висока загальна лужність, які привели до обростання кальцієвими відкладеннями труб дозуючого обладнання і виведенням їх з ладу. Скорегувати параметри до норми 7,2 - 7,4 рекомендовано препаратами: pH Minus Granules, pH Minus Liquid HA.

Чи можуть діти купатися в басейні, який обробляється хлором?

Для того, що б купання було безпечним для кожної людини, будь то дитина або літня людина, вода в басейні повинна бути оброблена відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 та СОУ 97.2-32774846-001: 2014 року, згідно з яким вода в басейні прирівнюється до питної, а основні показники повинні строго дотримуватися. Рівень залишкового вільного хлору у воді повинен бути в межах не менше 0,3-0,8 ррm, рівень рН від 7,2 до 7,4, лужність в межах 80-120 ррm, рівень ціанурової кислоти - 25-50 ррm, зміст металів від 1,0 до 1,5 ррm, кальцієва жорсткість від 200 до 400 ррm. При дотриманні зазначених параметрів, вода може вважатися безпечною для будь-якої людини.

Як прибрати зайвий вміст хлору у воді?

У ситуації, коли в воді рівень залишкового вільного хлору перевищує допустимі норми (0,3-0,8 ррm), необхідно скористатися препаратом Dechlor.

Чи можуть позеленіти фарбоване волосся після купання в басейні?

Волосся може набути зеленуватого відтінку тільки в одній ситуації - при передозуванні засобів проти водоростей на основі мідного купоросу або рівня змісту ізоціануровой кислоти у воді басейну вище 50 ppm.

Чи є наявність шкірних висипань, екземи або інших захворювань протипоказанням для купання в басейні?

Людина, хвора на екзему, є незаразною (якщо мова не йде про різновиди інфекційних шкірних захворювань, які легко передається побутовим шляхом). Незважаючи на це, відвідувачі басейну з великою підозрою ставляться до людей з видимими ураженнями шкіри. Разом з тим, дерматологи вважають, що відвідувати басейн хворим з дерматозом не рекомендоване з тієї причини, що таке купання має масу негативних моментів, пов'язаних, в першу чергу, з присутністю у воді агресивних знезаражувальних речовин, які здатні погіршити і без того важкий стан епідермісу.